Naujienos

Dešimtasis Tarybos posėdis

Šių metų dešimtasis Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu 2020 m. gruodžio 8 d. 13 val.

Posėdžio darbotvarkėje numatyti klausimai:

  1. Dėl Tautinio paveldo produktų įstatymo įgyvendinimo (20 min.).
  2. Dėl informacinės sistemos, skirtos tradicinių amatininkų ir tautodailininkų gaminiams viešinti virtualioje erdvėje, sukūrimo (20 min.).
  3. Dėl Nacionalinės J. Basanavičiaus premijos nuostatų įgyvendinimo ir 2020 m. laureato pagarsinimo (15 min.).
  4. Dėl advento ir Kalėdų folkloro ir postfolkloro grojaraščio parengimo ir viešinimo (15 min.).
  5. Kiti klausimai (10 min.).

Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė

Kalėdų proga dovanokime artimiesiems Lietuvos meistrų dirbinius!

Etninės kultūros globos taryba kviečia Kalėdų dovanoms rinktis vietinių meistrų – Lietuvos tautodailininkų, menininkų, amatininkų – gaminius. Pirkdami iš vietinio meistro ne tik paremsime savo kaimyno verslą. Verta pastebėti, kad:

- Rankų darbo dovanos yra vienetinės, nepakartojamos ir skleidžiančios ypatingą šilumą.

- Rankų darbo dirbiniai, pavyzdžiui, savitais ženklais išausta juosta, nunertos pirštinės arba išdrožinėtos šukos, nuo seniausių laikų Lietuvoje yra meilės ženklas, taip pat ir visokeriopos laimės linkėjimas.

- Lietuvoje išties yra daug aukščiausio lygio meistrų, kuriančių ypatingo grožio darbus ir savo kūryboje puikiai interpretuojančių Lietuvos kultūrinį palikimą.

Ieškant Lietuvos meistrų gaminių internete, verta pasižvalgyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos paskyroje https://www.facebook.com/LietuvosTautodaile, Lietuvos tautinio paveldo platformoje https://www.tautinispaveldas.lt/tradiciniai-amatininkai arba Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos sukurtame puslapyje https://gamtoje.org/ranku-darbo-gaminiai/.

EKGT informacija
Nuotraukoje – Elenos Aleksejevos keramika 

Kviečiame klausytis advento ir Kalėdų folkloro!

Lietuva turi ypač daug savitų, nuostabaus grožio tradicinių advento ir Kalėdų dainų, o šiuolaikiniai kūrėjai tokių dainų pagrindu yra sukūrę nemažai puikių improvizacijų. Youtube kanale parengėme lietuviško kalėdinio folkloro ir postfolkloro grojaraštį >>>

Kviečiame juo naudotis kuriant kalėdinę atmosferą namuose ar viešosiose erdvėse. Tebūnie Kalėdų laukimas kupinas šviesos, sklindančios iš senovinių dainų tekstų ir melodijų. Žinoma, nepamirškime, kad kūrinius transliuojant viešai, būtina susiderinti su kūrėjų ir atlikėjų teises atstovaujančiomis organizacijomis. 

EKGT informacija

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija paskirta Jonui Rudzinksui

Etninės kultūros globos taryba sveikina Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininką, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkės pavaduotoją Joną Rudzinską! Jam paskirta Nacionalinė J. Basanavičiaus premija. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2020 metų premiją J. Rudzinskui nusprendė skirti už ilgametę tautodailės puoselėjimo, sklaidos, tyrinėjimo ir jos kūrėjų ugdymo veiklą, tautodailės prestižo visuomenėje stiprinimą.

Tegyvuoja Latvija!

Etninės kultūros globos taryba sveikina Latviją Nepriklausomybės dienos proga! Tegyvuoja Latvija!

Lietuvas Etniskās kultūras aizsardzības padome sveic Latviju Neatkarības dienā! Lai dzīvo Latvija!

Ankstesnis 1 2 3 ... 52 Sekantis
X