Etninės kultūros globos taryba

Naujienos

Lietuvos etnografijos muziejus atšventė garbų jubiliejų

Lietuvos etnografijos muziejus šiemet mini garbingą 60 metų veiklos sukaktį. Tai svarbi sukaktis ne tik muziejaus bendruomenei, bet ir visiems, kuriems rūpi Lietuvos kultūros paveldas, istorijos išsaugojimas ir etninės kultūros puoselėjimas.

2026 m. gegužės 15 d. vyko jubiliejinis renginys, kuriame dalyvavo daug garbingų svečių iš Lietuvos Respublikos Seimo, Kultūros ministerijos, Kaišiadorių rajono savivaldybės, Lietuvos muziejų, įstaigų ir organizacijų, Latvijos nacionalinio muziejaus. Etninės kultūros globos tarybos vardu įstaigos kolektyvą ir direktorę Gitą Šapranauskaitę muziejaus 60-mečio proga pasveikino Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys. Jis perskaitė ir Seimo Kultūros komiteto pirmininko Kęstučio Vilkausko sveikinimą, kuriame šis pasidžiaugė Lietuvos etnografijos muziejaus kolektyvo nuveiktais darbais kultūros paveldo, etninės kultūros puoselėjimo, tautinės tapatybės stipinimo srityje.

Šis muziejus po atviru dangumi jau 60 metų supažindina Lietuvos gyventojus ir svečius su XIX–XX a. Lietuvos etnografinių regionų gyvensenos, buities ir tradicijų specifika. Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos etnografijos muziejaus vykdoma misija – kruopščiai tyrinėti praeitį, stebėti dabartį, saugoti ir dalintis Lietuvos žmonių tradicinės gyvensenos pavyzdžiais bei perduoti tai ateities kartoms – yra itin svarbi etninės kultūros puoselėjimui, tyrimui ir sklaidai.

Muziejaus svečiai renginio metu aplankė atnaujintas sodybų ekspozicijas, muziejaus 60-mečiui skirtą parodą. Vyko ir diskusijos: muziejininkai dalijosi muziejaus kūrimosi istorijomis, aptarė muziejaus darbo specifiką, dabarties ir ateities iššūkius.

V. Jocio nuotraukos

X