Naujienos

Kviečiame savivaldybes aktyviai organizuoti pirmąjį Etninės kultūros olimpiados etapą

Šiemet ketvirtą kartą organizuojama Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada. Pagal Olimpiados nuostatus, pirmąjį Olimpiados etapą  organizuoja savivaldybės. Kviečiame Lietuvos savivaldybes aktyviai įsitraukti į Olimpiados pirmojo etapo organizavimą suteikiant galimybę savo miesto ar rajono moksleiviams dalyvauti šioje Olimpiadoje!

Olimpiados sąlygose numatyta, kad organizuojant šį etapą savivaldybės arba jų įgalioti juridiniai asmenys turėtų bendradarbiauti su Etninės kultūros globos taryba arba jos padaliniais etnografiniuose regionuose. Todėl kviečiame kreiptis į:  

- Žemaitijos etninės kultūros globos tarybą, kuri bendradarbiaus su Akmenės, Jurbarko, Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Raseinių, Skuodo, Šilalės, Tauragės ir Telšių rajonų, Šiaulių miesto ir rajono, Palangos miesto ir Rietavo savivaldybėmis (kontaktinis asmuo – Martynas Miliauskas, tel. 8 699 04 993, el. p. etnozemaitija@ekgt.lt);

- Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos tarybą, kuri bendradarbiaus su Šilutės rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Neringos ir Pagėgių savivaldybėmis (kontaktinis asmuo – Jūratė Pancerova, tel. 8 699 04 990 el. p. mazojilietuva@ekgt.lt);

- Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybą, kuri bendradarbiaus su Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio ir Kauno rajonų, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėmis (kontaktinis asmuo – Valentinas Jazerskas, tel. 8 699 04992, el. p. etnosuduva@ekgt.lt);

- Dzūkijos (Dainavos) etninės kultūros globos tarybą, kuri bendradarbiaus su Lazdijų, Šalčininkų, Trakų, Varėnos ir Vilniaus rajonų, Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybėmis (kontaktinis asmuo – Rimantė Galinienė, tel. 8 699 04 989, el. p. etnodainava@ekgt.lt);

- Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybą, kuri bendradarbiaus su Panevėžio miesto ir rajono, Anykščių, Ignalinos, Biržų, Jonavos, Joniškio, Kaišiadorių, Kėdainių, Kupiškio, Molėtų, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės ir Utenos, Zarasų rajonų bei Visagino savivaldybėmis (kontaktinis asmuo – Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, tel. 8 620 46 922, el. p. etnoaukstaitija@ekgt.lt);

- Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių kuratorę – EKGT administraciją (kontaktinis asmuo – Asta Žernienė, tel. 8 620 75 121, el. p. asta.zerniene@ekgt.lt).

Atkreipiame dėmesį, kad Kauno rajono savivaldybė apima ne tik Suvalkijai (Sūduvai) priskirtinas vietoves, bet ir Aukštaitijos vietoves (Babtų, Batniavos, Čekiškių, Domeikavos, Ežerėlio, Karmėlavos, Kačerginės, Kulautuvos, Lapių, Linksmakalnio, Neveronių, Raudondvario, Užliedžių, Vandžiogalos, Vilkijos seniūnijas), todėl siūlome Kauno rajono savivaldybei bendradarbiauti ne tik su Suvalkijos (Sūduvos), bet ir su Aukštaitijos regionine taryba.

Taip pat mišri regioniniu požiūriu yra Klaipėdos rajono savivaldybė, apimanti ne tik Žemaitijos vietoves, bet ir dalį Mažosios Lietuvos (Dovilų, Kretingalės, Priekulės ir Sendvario seniūnijas), todėl siūlome Klaipėdos rajono savivaldybei bendradarbiauti tiek su Žemaitijos, tiek su Mažosios Lietuvos regionine taryba.

EKGT kartu su savo padaliniais etnografiniuose regionuose padės savivaldybėms organizuoti pirmojo Olimpiados etapo komisijų sudarymą patars bei kitais klausimais. Rekomenduojame pagal galimybę į savivaldybės sudaromą komisiją įtraukti po vieną EKGT arba jos padalinių etnografiniuose regionuose narį (šiuo klausimu prašome kreiptis į aukščiau nurodytus kontaktinius asmenis).

Olimpiados testo klausimai bus rengiami centralizuotai, jie bus parengti iki lapkričio 15 d. Toms savivaldybėms, kurios Olimpiadą rengs kontaktiniu būdu, testo klausimynas bus išsiųstas dieną prieš Olimpiadą. Jeigu savivaldybė nuspręs Olimpiadą rengti nuotoliniu būdu, testo klausimyną gaus prieš 5–6 dienas, kad spėtų suvesti klausimus į pasirinktą internetinę platformą.

Rekomenduojame pirmąjį Olimpiados etapą rengti ne anksčiau kaip 2021 m. lapkričio 15 d. Prašome iki š. m. lapkričio 8 d. pranešti apie savivaldybės sprendimą organizuoti Olimpiadą, numatomą datą ir vietą. Informaciją prašome atsiųsti aukščiau nurodytiems kontaktiniams asmenims arba el. paštu info@ekgt.lt.  

Atnaujintas Olimpiados sąlygas, Rekomendacijas ir Komisijos darbo reglamentą raste čia >>> 

Seminaro – pasirengimo Olimpiadai įrašas skelbiamas čia >>>

EKGT informacija

X