Naujienos

Kviečiame dalyvauti Baltų vienybės ugnies sąšaukoje

Rugsėjo 22 d., pažymint 1236 metais šią dieną iškovotą baltų genčių pergalę prieš Livonijos ordiną Saulės mūšyje, Lietuvos ir Latvijos Seimų nutarimu minima Baltų vienybės diena.

Šia proga 2005 metais Žemaitijoje ant Girininkų, Šatrijos ir Sprūdės piliakalnių buvo uždegtos ugnys, simbolizuojančios baltų (baltų grupės kalbomis kalbėjusių genčių ir šios grupės kalbomis kalbančių tautų) vienybę. Šios akcijos iniciatoriai - Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“. Nuo tada „Aukuras" kasmet skelbia Baltų vienybės ugnies sąšaukos akciją - visus baltus, o taip pat visus baltų kultūros mylėtojus kviečia rugsėjo 22 d. 20-21 val. uždegti simbolinę baltų vienybės ugnį, ypač ant piliakalnių ir kitose baltų istorijoje reikšmingose vietose.

Prie šios kultūrinės-pilietinės akcijos kasmet prisijungia vis daugiau žmonių. 2009 m. vienybės ugnis degė ant 65 Lietuvos ir Latvijos piliakalnių ir kalnų, o 2016 m. – ant 180. Akcija išsiplėtė į baltų genčių gyventas žemes Lenkijoje, Baltarusijoje, pasiekė kitas valstybes, kur gyvena lietuvių, latvių bendruomenių nariai ar kiti baltų kultūros puoselėtojai.

Etninės kultūros globos taryba jungiasi prie klubo „Aukuras" iniciatyvos ir taip pat kviečia visus dalyvauti Baltų vienybės ugnies sąšaukoje! Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu – vienybė.

Daugiau žinių apie Baltų vienybės ugnies sąšauką: http://www.aukuras.lt/2021/09/baltu-vienybes-sasauka-2021/

EKGT informacija

X