Vasara

DAINAVOS KRAŠTO FOLKLORO ŠVENTĖ

Dainavos krašto folkloro šventė organizuojama nuo 1990 metų Druskininkuose. Tradiciškai ji vyksta rugpjūčio mėnesį. Programoje – geriausių Dzūkijos regiono folkloro kolektyvų ir folkloro ansamblių iš kitų Lietuvos etnografinių regionų koncertai, instrumentinio, choreografinio folkloro kūrybinės dirbtuvės, instrumentinio folkloro grupių koncertai, tradicinės polkos šokimo varžytuvės, tradicinių žaidimų popietė šeimai, “etno kino” vakarai, liaudies meno, amatų, kulinarinio paveldo mugė, kurioje dalyvauja tik tautodailininkai, sertifikuoti meistrai, kulinarinio paveldo sertifikatą turintys fiziniai ir juridiniai asmenys, amatų ir žolininkų edukacijos.

2021 metais 28-oji Dainavos krašto folkloro šventė vyks rugpjūčio 6–8 d.

Organizatorius: Druskininkų kultūros centras. Daugiau informacijos www.druskininkukulturoscentras.lt Nuotrauka Druskininkų kultūros centro.

FESTIVALIS „POKROVSKIJE KOLOKOLA"

Šis kasmet Vilniuje vykstantis festivalis sukviečia autentiško folkloro puoselėtojus iš viso pasaulio. Jis per trupmą laiką pelnė pripažinimą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų ir užėmė garbingą vietą greta garsiausių bei geriausiai įvertintų Lietuvos festivalių.  Renginys, suburiantis apie 700 įvairių tautų dalyvių ir 40000 žiūrovų, ypatingą dėmesį skiria Lietuvos tautinių bendrijų tradicinei kultūrai. Festivalis pristato Lietuvos daugiatautiškumą ir sukuria unikalias galimybes įvairių Lietuvos regionų folkloro ansamblių ir tautinių bendrijų kolektyvų saviraiškai, jų bendradarbiavimui su užsienio šalių etnografinėmis grupėmis. „Pokrovskije kolokola“ – vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais teikiantis kompozitoriams world music krypties kūrinių užsakymus.

2021 m. vienas iš „Pokrovskije kolokola" renginių vyks rugpjūčio 13 d.: https://www.facebook.com/events/366784157783398

Festivalį rengia fokloro ansamblis „Arinuška". Daugiau informacijos: www.arinuska.lt. Nuotrauka iš Festivalio paskyros veidaknygėje

ŽOLINĖ

Žolinė švenčiama rugpjūčio 15 dieną. Tai viena svarbiausių vasaros pabaigos kalendorinių švenčių, kurios prasmių lauke dėkojimo motinai Žemei-Žemynai už dovanas vaizdinys persipina su šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų vaizdiniu. Visa Lietuva šią dieną šventina žolynus, džiaugiasi žemės dovanomis ir lanko gimines. 

Daugybėje Lietuvos miestų ir miestelių šią dieną šurmuliuoja Žolynų turgūs ir mugės. Vienas ryškiausių renginių vyksta Lietuvos liaudies buities muziejuje. Platesnę informaciją apie renginį Žolinei artėjant rasite muziejaus paskyroje: https://www.llbm.lt/ Nuotrauka iš muziejaus paskyros veidaknygėje.

SENŲJŲ AMATŲ, ARCHAJINĖS MUZIKOS IR KARYBOS FESTIVALIS „APUOLĖ“

Rugpjūtį visi laukiami ant Apuolės piliakalnio, esančio Skuodo rajone. Čia vykta jau tradicija tapusi šventė – senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis „Apuolė“. Festivalio tikslas – Rimberto kronikoje užfiksuotų įvykių, kurių metu IX a. Apuolės gyventojai savo žemes gynė nuo danų ir švedų vikingų, paminėjimas.

Siekiant atvaizduoti tuometinių dienų įvykius, festivalyje vyksta parodomieji kuršių ir atėjūnų karių susirėmimai, kovų turnyrai. Žiūrovai turi galimybę išmokti senovinių žaidimų, išbandyti savo jėgas ieties metimo, lankininkų rungtyse, pajodinėti žirgais, pasigrožėti baltų genčių kostiumais ir papuošalais, pamatyti IX a. kovų įrankius bei pasiklausyti senovinės muzikos.

Renginio organizatorius – Skuodo rajono savivaldybė. Daugiau informacijos: www.skouds.lt .

ISTORINĖ ŠV. BALTRAMIEJAUS MUGĖ

Rugpjūčio antroje pusėje Vilniaus Rotušės aikštėje šurmuliuoja Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos Vilniaus miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Informacija apie Vilniaus šv. Baltramiejaus mugę mus pasiekia iš XVII amžiaus vidurio: ji buvo paminėta pirmajame Vilniaus puodžių cecho statute 1664 metais. Mugė atgaivinta 2009 metais. Jai suteiktas Lietuvos tautinio paveldo ženklas. 

Pagrindinis Šv. Baltramiejaus mugės organizatorius – Vilniaus dailiųjų amatų asociacija. Kiti organizatoriai: VšĮ „Amatų gildija“, VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“. Platesnė informacija - Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos svetainėje http://vdaa.lt/. Nuotrauka iš Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos paskyros veidaknygėje

SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE

Pajūrio gyventojus ir svečius rugpjūtį kasmet pradžiugina gyvosios archeologijos šventė „Senųjų amatų dienos Neringoje“. Nidos prieplaukos aikštėje įkurtuose Keturių vėjų kaimeliuose dvi dienas iš eilės senuosius amatus demonstruoja įgudę meistrai, muziejininkai ir entuziastai, į Nidą atvykę iš visos Lietuvos.

Jeigu nesukliudys korona, šventė šiemet bus organizuojama rugpjūčio 13-15 dienomis. Daugiau informacijos: www.neringosmuziejai.lt.

Renginio organizatorius - „Neringos muziejai". Nuotrauka iš „Neringos muziejų" paskyros veidaknygėje

SENŲJŲ AMATŲ DIENOS TRAKŲ SALOS PILYJE

Senųjų amatų šventė rugpjūčio mėnesį vyksta ir Trakų salos pilyje. Amatininkai ir rekonstruktoriai demonstruoja tradicinius amatus, vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, riterių, muzikos ir šokių kolektyvų, viduramžių iliuzionisto-žonglieriaus pasirodymai. Šventėje ne kartą buvo pristatyta ir medžioklė su plėšriaisiais paukščiais. 

Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus: https://trakaimuziejus.lt Nuotrauka iš Trakų istorijos muziejaus svetainės.

ŠIUOLAIKINĖS BALTŲ KULTŪROS FESTIVALIS „MĖNUO JUODARAGIS"

Nepriklausomas savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ - tai vienas didžiausių etnokultūrinių renginių Baltijos regione, ypatingai pamėgtas jaunimo. Didžiulė nuolatinių festivalio lankytojų bendruomenė save vadina gentimi; paskutinis vasaros savaitgalis jų planuose visada rezervuotas, nes būtent šiuo laiku vyksta šis išskirtinis įvykis. 

Festivalyje net keturias dienas skamba rinktinių Lietuvos ir užsienio neofolkloro kolektyvų koncertai. Muzikinę programą papildo paskaitos, kino peržiūros, ekomeno parodos, pažintiniai žygiai, sporto turnyrai, teatro vaidinimai, vakaronės, užsiėmimai vaikams ir įvairios kitos pramogos – čia smagios veiklos sau randa ir didelis, ir mažas. Draugiška aplinka visada garantuoja neužmirštamus potyrius ir nepakartojamą galimybę patekti į savitai perduodamą baltišką savastį.

2021 m. „Mėnuo Juodaragis" vyks rugpjūčio 26 - 29 d. Dūburio ežero saloje, Zarasų r. Festivalį rengia leidykla „Dangus“. Festivalio svetainė: www.mjr.lt  Nuotrauka iš Festivalio paskyros veidaknygėje

KŪRYBINIO KANKLIAVIMO STOVYKLA

Jau tampa tradicija kasmet surengti Kūrybinio kankliavimo vasaros stovyklą, į kurią kviečiami visi trokštantys išmokti groti tradicinėmis lietuviškomis kanklėmis. Renginio organizatorė - kanklininkė Agota Zdanavičiūtė-Bėkštė. Ji sukviečia į stovyklą žymiausius Lietuvos kankliuotojus, kurie dalinasi savo žiniomis su norinčiais kankliavimo tradiciją perimti.

Šiemet planuojama ketvirtoji kūrybinio kankliavimo stovykla turėtų vykti rugpjūčio pabaigoje.  Daugiau informacijos Agotos Zdanavičiūtės Bėkštės paskyroje veidaknygėje. 

 

****

PAVASARIO RENGINIAI >>>

RUDENS RENGINIAI >>>

ŽIEMOS RENGINIAI >>>

Ankstesnis 1 2 3 Sekantis
X