Pavasaris

ŠVENTOS VELYKOS

Šv. Velykos - tai svarbiausia, beveik kiekvienuose namuose švenčiama pavasario šventė, simbolizuojanti gam­tos atbudimą, krikščionims -  Jėzaus Kristaus prisikėlimą iš mirties. Šventę supa daugybė po šiai dienai išlikusių papročių. Nuo seniausių laikų iki pat šiol per Velykas Lietuvoje šeimos susirenka prie pavasario žalumynais išpuošto šventinio stalo, dažomi, ritinėjami ir mušami margučiai. 

Rumšiškėse įsikūręs Lietuvos liaudies buities muziejus Velykų antrąją dieną kviečia į šventę, kurioje galima susipažinti su etnografinėmis Velykų tradicijomis. Visi kviečiami suptis velykinėmis sūpuoklėmis ir sužino, jog tai vaisingumą skatinantis apeiginis veiksmas. Galima įsimaišyti į lalauninkų (kaimynus lankančių dainininkų būrį). Primenama apie berželių sporgdinimo ir avižų daiginimo papročius, patyrę margučių margintojai dalinasi žiniomis apie įvairiausius marginimo būdus. Taip pat muziejuje rengiamos Vaikų Velykėlės arba Atvelykis, kurio šeimininkė - Velykų bobutė.

Jeigu nesutrukdys korona, šiemet Velykų šventė Rumšiškėse vyks balandžio 5 dieną. Daugiau informacijos - Lietuvos liaudies buities muziejaus svetainėje www.llbm.lt. Nuotrauka iš www.llbm.lt

X