Pavasaris

KONKURSAS „TRAMTATULIS"

Svarbus pavasario įvykis etnokultūrinių renginių rate - Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis". Tai renginys, padedantis atrasti neeilinių gabumų dainuojančius, grojančius, tarmiškai pasakojančius vaikus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokiausiuose Lietuvos miesteliuose bei kaimuose. „Tramtatulis“ rengiamas trimis ratais: vietiniu, regioniniu ir visos šalies.

2021 m. „Tramtatulis“ skiriamas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti. Taikantis prie karantino situacijos, šiemet konkursas vyksta virtualiai: iki balandžio 1 d. dalyviai pateikia filmuotą medžiagą vietinių ratų rengėjams, kurie iš pateiktos vaizdo medžiagos kopijų sumontuos dalyvių pasirodymus ir  paskelbs savo įstaigų „Youtube" ar „Facebook" paskyrose.

Pagrindinis konkurso organizatorius - Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Daugiau informacijos: www.lnkc.lt.  Nuotrauka iš LNKC paskyros veidaknygėje

X