2020-ieji - Tautodailės metai

2020-ieji - Tautodailės metai

Etninės kultūros globos taryba ypatingai džiaugiasi, kad Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2020-ieji paskelbti Tautodailės metais.

Tautodailės metai paskelbti siekiant pažymėti Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininko, nusipelnusio meno veikėjo Pauliaus Galaunės gimimo 130 metų jubiliejų ir skatinant Lietuvos visuomenę domėtis tautodaile bei ją plėtoti.

Evaldo Čingos nuotraukoje – tautodailininko Adolfo Teresiaus skulptūra

Tautodailės metų ženklas

Kultūros ministerijos iniciatyva sudaryta Tautodailės metų taryba patvirtino Tautodailės metų ženklą. Kviečiame ženklą naudoti pažymint atmintinus Tautodailės metus interneto svetainėse, susirašinėjimo dokumentuose ir t.t.

EKGT informacija

Simpoziumas „Liaudies menas šiuolaikinėje visuomenėje"

Lapkričio 18–19 d. vyks vienas svarbiausių Tautodailės metų renginių – tarptautinis simpoziumas „Liaudies menas šiuolaikinėje visuomenėje“. Plačiau apie tai >>>

TV laidų ciklas „Saulė sodą sodino..."

Tautodailės metų proga profesionali kūrėjų komanda pristato TV laidų ciklą „Saulė sodą sodino...". Laidų kūrėjai rašo:

„Saulė sodą sodino...“ Kas jame auga, žydi ir vaisius nokina, kokie paukščiai čiulba, kokie vėjai pučia? Ir kur jis yra? Vaizduotėje išnyra baltų mitų, sakmių, giesmių personažai, mums nesuprantamu būdu kuriantys ir gyvybę, ir visa tai, kas realiame pasaulyje gražu, kas džiugina dvasią ir atsiranda kiekvieno mūsų kasdieniniame gyvenime iš Saulės sodinto sodo...

Daugybė garbių pasaulio mąstytojų tyrinėjo ir tyrinėja, kas yra kūryba, įkvėpimas, vaizduotė, menas, grožis ir t.t., tačiau teorijų ir atsakymų tiek pat, kiek... saulės spindulių.

Tautodailės metams skirto TV kultūros ciklo „Saulė sodą sodino...“ laidose dalyvaus tautodailininkai, pristatysime jų sukurtus vaizduojamosios (skulptūros, tapybos, grafikos, t. p. karpiniai), taikomosios (tekstilės, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo, iš vytelių, šaknų ar šiaudų pinti) ir paprotinės (sodai, kaukės, verbos, margučiai) dailės kūrinius, Lietuvos tautodailės raidą, jos sąveiką su kitais tradiciniais menais – lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojamąja tautosaka, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį.

Kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis (operatorius), Eglė Šilaikaitė (montuotoja), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Laurynas Bolnis (videografikas), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas). VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Partneriai: Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, informaciniai partneriai: interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Visas ciklo „Saulė sodą sodino" laidas ir jų anonsus galima peržiūrėti čia >>>

X