Naujienos

Vilniuje nusidriekė gyva žmonių grandinė „Baltijos kelias – tai mes!“

Minint Lietuvą, Latviją ir Estiją išgarsinusio ir išlaisvinusio Baltijos kelio 30-metį, rugpjūčio 23 d. 18 val. Vilniuje žmonės vėl sustojo į gyvąją grandinę. Susikabinusių žmonių grandinė nusidriekė nuo Gedimino kalno papėdės iki Vilniaus ženklo Ukmergės plente. Ši grandinė tęsėsi apie 12 kilometrų, joje dalyvavo per 16 000 žmonių.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą valstybinę Baltijos kelio 30-mečio minėjimo programą už šios grandinės Vilniuje organizavimą buvo atsakinga Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas. Renginiui išrinktas pavadinimas: „Baltijos kelias – tai mes!“, kuriuo siekta atspindėti mintį, jog Baltijos kelias 2019 suvienys tuos, kurie Baltijos kelyje stovėjo prieš 30 metų, ir tuos, kurie tuo metu dar nebuvo gimę.

EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė džiaugiasi, kad kviečiant visus sustoti į gyvą žmonių grandinę Vilniuje itin aktyvus buvo jaunimas. Organizuojant gyvąją grandinę dalyvavo per 90 savanorių. D. Urbanavičienės pastebėjimu, tai ženklas, kad šiandieninis jaunimas jaučia didelę atsakomybę už savo valstybę.

Vienas iš pagrindinių Baltijos kelio 2019 savanorių organizatorių Tomas Aleknavičius teigia: „Man neteko dalyvauti pirmajame Baltijos kelyje, tačiau šių metų Baltijos kelią atsiminsiu visą gyvenimą. Man jis – Baltijos šalių, bet labiausiai – Lietuvos piliečių vienybės simbolis. Kol gyvuos Baltijos kelio atminimas – jokiems priešams niekada nepavyks mūsų suskaldyti.“ T. Aleknavičiaus teigimu, jam Baltijos kelio 2019 organizavimas buvo labai stipri patirtis, ne tik išmokiusi spręsti įvairiausias organizacines problemas, bet ir padėjusi pajusti, jog meilė Lietuvai – tai ne tik žodžiai.

EKGT dėkoja už paramą organizuojant Baltijos kelią 2019 Lietuvos skautų sąjungai, Lietuvos šaulių sąjungai, Lietuvos policijai, Lietuvos aviatoriams, Vilniaus kolegijai, LNK, Lietuvos rytui, 15 min, Žinių radijui, Delfi.lt, Vokietijos ir Suomijos žiniasklaidos atstovams, Lietuvoje veikiančioms užsienio šalių ambasadoms ir daugeliui kitų institucijų bei organizacijų.

Daugiau renginio nuotraukų rasite veidaknygės „Baltijos kelias – tai mes!“ paskyroje >>> 

Apie renginį spaudoje:

EKGT informacija

X